11.5 C
вторник, април 23, 2024

„Черноморец-Поморие” изпусна лидера „Дунав” в драматичен мач

„Черноморец-Поморие“ доказа, че играе честно и завърши 2:2 с лидера „Дунав“ в дербито на 27-мия кръг от първенството на Източна „Б“ група. Трите точки бяха много по-важни за гостите от Русе, които преследват промоция в елита. Поморийските „акули“ обаче бяха много по-близо до победата, като повеждаха на два пъти, но в крайна сметка се стигна до равенство.Мачът се разви драматично и предложи много емоции на близо 600-те зрители, заели места по трибуните на кокетния стадион в градчето на 20 км от Бургас. imgp7826.JPGДомакините откриха чрез Яни Пехливанов в 26-ата минута след контраатака. Десет минути след почивката Стефан Крачунов изравни с глава след центриране от фаул. Три минути по-късно черноморци останаха с човек по-малко след директен червен картон за Костадин Велков. Въпреки намаления им състав, в 63-ата минута Георги Чакъров отново изведе своите съотборници напред в резултата след 3-ходова комбинация с Цветан Филипов и Емануил Манев. Само след 7 минути обаче капитанът на „Дунав“ Ивайло Кирилов вкара за 2:2 след разбъркване. В 78-мата минута главният съдия Георги Игнатов от София, който остави противоречиви впечатления с ръководството си, изгони директно и вратаря на русенци Станислав Антонов за нарушение срещу откъсналия се сам Цветан Филипов. Гостите бяха извършили вече трите си смени и под рамката застана полевият футболист Любомир Иванов, ала поморийци така и не успяха да го застрашат до края. Съставът на „Черноморец-Поморие“: Георгиев, Велков, Костадинов, Цв.Филипов /88-В.Филипов/, Манев, Чакъров /90-Петков/, Коев, Пехливанов, Орачев, Пл.Димов, Божинов /74-Митев/.С актив от 39 точки възпитаниците на старши треньора Петър Хубчев излязоха на 5-о място в класирането на източния втори ешелон, а на 28 април /сряда/ от 14 ч приемат на своя стадион „Калиакра“ в ½-финал от турнира за купата на България.