10.4 C
събота, април 20, 2024

Поредни успехи постигнаха състезателите по спортни танци на Бургас

Състезателите на клуб по спортни таци „Бургас- 1975“ се завърнаха с 2 златни, 1 сребърен и 3 бронзови медала от провелия се Международния турнир по спортни танци „Greek open 2014”, който е част от спортния календар на Световната  танцова федерация (World dancesport federation -WDSF).

Desilava Tepavicharova i Dimitar Dimitrov В турнира взеха участие голям брой танцови двойки представители на 25 страни, сред които Русия, Украйна, Италия, Испания, Молдова, Германия, Гърция, Румъния и други. Сред изключително голяма конкуренция състезателите на КСТ „Бургас-1975” отново не измениха на традицията и се вписаха сред най-добрите в турнира.

В групата на „Юноши старша възраст”- стандартни танци, победители станаха Георг Киряков и Християна Бургазлиева, а в категорията латина при юношите, талантливите ни танцьори заеха 2-ро място.

Gabriela Burgazlieva i Ivan Karastoyanov  В категорията „Младежи” – латиноамерикански танци след напрегната надпревара, бронзови медалисти станаха Димитър Димитров и Десислава Тепавичарова, а в групата на „Младежи” – стандартни танци, бронзов медал спечели друга двойка на клуба – Антон Кандауров и Татяна Ефимкина.

Победители при най-големите „Аматьори”- стандартните танци станаха Иван Христов и Симона Янева, а трети Антон Кандауров и Татяна Ефимкина.

При изключително силна конкуренция до четвъртфинал при „Аматьори”- латиноамерикански танци достигна друга двойка на клуба – Иван Карастоянов и Габриела Бургазлиева, които заеха престижното 17 място от общ брой участвали двойки в категорията 89.