Пожар изпепели снощи шикозния „Кариби Бар“ и заведението „Барбекю“ пред Гранд Хотел Поморие. Заведенията се намират до комплекс „Атриум“ на петзвездния хотел. Той не е пострадал, но останалите щети са за над 100 000 лв., съобщи за zonaburgas.bg Георги Мицов – главен проект мениджър на „Петрол холдинг“ и концесионер на плажа.
„За мен палежът е умишлен и е свързан с последните скандали около холдинга. Явно някои хора търсят някаква медийна изява…Не мисля, че пожърът е свързан с концесията на плажа пред хотела, защото сме нямали проблеми със стопанисването на ивицата. Заведенията са застраховани, нищо не ни притеснява. До месец ще ги вдигнем отново и ще бъдат още по-хубави“, коментира Мицов.
Гранд Хотел Поморие е собственост на Петрол Холдинг. Както е известно собствениците на холдинга Митко Събев и Денис Ершов се разделиха със скандал. Ершов е с повдигнато обвинение за длъжностно присвояване на 1 млн. лева от „Петрол” АД, дадени му за консултантски услуги и представителни разходи.