21.6 C
Бургас
неделя, септември 14, 2025

Почина съдия Денчо Стоянов

С дълбока скръб съдиите и съдебните служители при Окръжен съд Бургас поднасят съболезнования към неговите близки

Разделяме се с него във възхода на 22-годишната му образцова кариера на магистрат. Той започва работа като младши съдия в Окръжен съд гр. Бургас през 1993 г., а от юни 1994 е председател на Районен съд гр. Средец. През 1998 г. става съдия в Районен съд Бургас, а от 2000 г. и до момента е съдия в наказателното отделение на Окръжен съд гр. Бургас. 

Съдия Денчо Стояноя

Той има ранг на „съдия във ВКС“. Получавал е винаги много добри атестации. През 2003 г. той е отличен като „Съдия на годината“ след анонимна анкета в юридическите среди и сред журналисти.

Сред последните дела с висок обществен интерес, по които бе докладчик са това за транспортното произшествие на автомагистрала „Тракия“ с множество загинали и ранени, за отцеубийство в с. Маринка, за посегателство и убийство на възрастна жена в с. Черно море, по мерките за неотклонение на обвиняем за убийството на Димитър Стаматов – Мастара, на обвиняем за смъртта на бебе в с. Крушевец и други.

Целият му професионален живот бе посветен на българското правосъдие. Той бе пример за задълбочена и всеотдайна служба на правото, за почтеност, толерантност и отзивчивост. С образцовата си работа бе добър наставник на младши съдии в Окръжен съд Бургас. Стоянов се бореше с чернодробно заболяване. 

Последно сбогом с него ще си вземем на 04.02.2015 г. в 13 ч. в Гробищния парк, съобщават от Съдебна палата – Бургас.

7,954FansLike
2,547FollowersFollow
11,481SubscribersSubscribe
Последни новини
spot_img
spot_img
spot_img
Свързани новини

ОСТАВЕТЕ ОТГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here