24.3 C
Бургас
понеделник, юли 7, 2025

Без касови апарати за лодките още година

Изискването рибарите да се регистрират като юридически лица и да сложат касови апарати в лодките си се отлага с една година. Това съобщи в Бургас земеделският министър Мирослав Найденов. На регистрация ще подлежат рибарите, които се занимават само с промишлен риболов и улов на калкан. Идеята е решението да се отложи за следващия програмен период, обясни Найденов.

 Рибарите в Черноморец приемат новината с одобрение, но искат ясно да се разграничи кое е промишлен риболов и кое не е, защото много от тях освен въдици понякога хвърлят и мрежи.

 Кметът на Созопол каза, че решението на правителството е вследствие на много разговори с министър Найденов и рибарските сдружения.

 От режима за отлагане на регистрацията ще се възползват близо 2000 малки и големи лодки.Новите изисквания са част от ангажиментите, които сме поели пред Европейския съюз още през 2007 година и регистрацията на рибарите като търговци може да се забави, но не и да се отложи.

7,954FansLike
2,547FollowersFollow
11,481SubscribersSubscribe
Последни новини
spot_img
spot_img
Свързани новини

ОСТАВЕТЕ ОТГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here