25.5 C
Бургас
сряда, юли 23, 2025

Бургазлии се потопиха в духа на 30-те в ретро градче

Символични за Бургас места от 30-те и 40-те години на миналия век, като Офицерския клуб, Старата поща и Туристическото дружество, оживяха за празника на града –Никулден.

В малкото ретро градче има още Бръснарница, Арменско кафене, Ваксаджийница, Фото студио, Салон за прически и разкрасяване.

Автентичната атмосфера се допълва от  елегантни дами и господа, облечени по последна за времето си мода, които танцуваха валс и приканваха гостите на градчета да се присъединят към тях.

Актьорът Юри Ангелов в офицерска униформа, застанал до ретро автомобил, беше най-желан за снима от десетките бургазлии, потопили се в ретро атмосферата. 

В ретро градчето оживя и старата сладкарница „Малина”, в която бургазлии можеха да се подсладят и да си изпият кафето.

Навръх празника  излезе от печат и вторият брой на „Бургаски Вестникъ“. Гостите на ретро градчето си тръгнаха със снимка за спомен от стария Бургас, придружена от Никулденски печат, поставен лично от кмета.

7,954FansLike
2,547FollowersFollow
11,481SubscribersSubscribe
Последни новини
spot_img
spot_img
spot_img
Свързани новини

ОСТАВЕТЕ ОТГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here