25.5 C
Бургас
понеделник, август 11, 2025

Новината, че Орешарски е подал оставка е слух във Фейсбук, пуснат от протестиращите

Новината, разпространяваща се из социалните мрежи, че премиерът Пламен Орешарски, е подал оставка, не е вярна. Това е поредната акция на протестиращите. Информацията се появи първо в livenews.bg, а по-късно новината се появи и в други информационни сайтове. Във фейсбук и туитър слухът също плъзна масово. Всъщност това изглежда е акция на протестиращите, пише 24 часа.

По-рано днес сайтът „Хаштаг-бг“ обяви, че протестиращите са намислили нова акция срещу кабинета „Орешарски“ – да пуснат слух във фейсбук, че правителството е подало оставка и новината да започне да се разпространява.

В 16:00 часа наистина граждани, недоволни от кабинета „Орешарски“, започнаха да пишат в профилите си в социалните мрежи, че правителството на Пламен Орешарски е паднало.

Това са хора  с много приятели и последователи в социалните мрежи, за да се разпространи мълниеносно скандалната „новина“.

С това протестиращите очакват да се появи медиен интерес, тъй като много медии следят социалните мрежи. В призива за участие се казва, че тъй като правителството тиражира лъжи в опит да ги превърне в истина (по Гьобелс), протестиращите искат да използват същия прийом, коментира сайтът.

„Идеята е да създадем чрез масирана фейсбук кампания гореща новина и да направим това, което властта отказва да направи вече толкова време. Защото езикът не само отразява реалността, но и я създава“, се посочва в съобщение.

В инструкциите, цитирани от сайта, се казва хората да пишат различни изречения и словосъчетания, които да водят до мисълта, че е подадена оставка, за да не си личи организираност.

7,954FansLike
2,547FollowersFollow
11,481SubscribersSubscribe
Последни новини
spot_img
spot_img
spot_img
Свързани новини

ОСТАВЕТЕ ОТГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here