12.1 C
вторник, април 23, 2024

„Поморие” излезе начело на класирането в Б група

ОФК “Поморие” оглави класирането в “Б” професионална футболна група, след победата над гостите от ПФК “Верея” в седмия кръг от първенството. Възпитаниците на старши треньора Малин Орачев зарадваха повече от 1200 ентусиазирани зрители, дошли на стадиона в Поморие. Развоят на мача бе подсказан още през първото полувреме, в което домакините си осигуриха комфортен класически аванс.

За него допринесоха: Георги Петков с попадение в 9-тата минута, Любомир Божинов с гол от дузпа в 14-тата и Славчо Шоколаров – с точка в 34-тата минута.

През втората част на мача Джунейт Яшар отбеляза в полза на гостите. Осем минути преди края на играта Шоколаров отново даде своя принос със забележителен индивидуален пробив. Срещата завърши с краен резултат 4:1 и първа загуба за отбора на ПФК “Верея”.

Тимът на ОФК „Поморие” излезе начело в подреждането с актив от 18 точки. В следващия кръг новият лидер гостува на ПФК “Спартак”. Мачът ще се играе в Плевен на 19.09.2015 г. /събота/ от 17.00 часа.