18.7 C
Бургас
понеделник, юни 9, 2025

САЩ посочиха предполагаемите извършители на атентата в Бургас. Вижте кои са

Появиха се нови разкрития за атентата на летище „Сарафово“ преди близо 3 години, при който загинаха 7 души, а много други бяха ранени, предаде АФП.

atentat letishte Burgas

САЩ посочиха поименно и включиха в черния си списък предполагаемите извършители на атентата от юли 2012 година, който беше насочен срещу израелски туристи в България и за който бе обвинено ливанското шиитско движение „Хизбулла“,.

В американския списък с терористи са включени Мелиад Фара и Хасан ел Хадж, които през юли 2013 година бяха идентифицирани от българските власти като извършители на атаката в Бургас. Двамата са с ливански произход, но единият има австралийско, а другият – канадско гражданство. Смята се, че те са членове на въоръженото крило на „Хизбулла“.

Държавният департамент на САЩ определи Мелиад Фара и Хасан ел Хадж като „международни терористи“, замрази всички техни евентуални авоари в САЩ и забрани на американски физически и юридически лица да търгуват с тях. Вашингтон предполага, че двамата се намират в Ливан./ 24chasa.bg

7,954FansLike
2,547FollowersFollow
11,481SubscribersSubscribe
Последни новини
spot_img
spot_img
Свързани новини

ОСТАВЕТЕ ОТГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here