12.6 C
Бургас
неделя, май 4, 2025

„Фейсбук“ активира функцията си за търсене на хора заради атентатите в Брюксел

„Фейсбук” активира своята функция Safety Check във връзка с терористичните атентати в Брюксел.

Функцията позволява на потребителите във „Фейсбук” да проверят своите близки и приятели дали са добре след атаките. Ако алгоритмите на социалната мрежа разпознаят, че даден потребител е в Брюксел му дават възможност да отбележи дали е добре, като това съобщение е видимо и за приятелите му.

Safety Check не беше активиран веднага, което предизвика недоволство сред потребителите. Мрежата на мобилните телефони в Брюксел е недостъпна.

Специалната функция се използва предимно за природни бедствия, като унищожителното земетресение в Непал. За първи път беше включена по време на терористична атака миналия ноември, когато бяха парижките атентати.

От тогава е използвана за атаки в Нигерия и в Турция.

Активирането на Safety Check търпи сериозни критики сред потребителите. Много от тях смятат, че атаки извън Запада се игнорират.

[td_block_social_counter facebook="555987071171918" youtube="channel/UCHwGyOVrv-Sz9W7aZmWCBIA" manual_count_youtube="11481" instagram="zonaburgas" manual_count_instagram="2547" style="style8 td-social-boxed td-social-font-icons" open_in_new_window="y" f_header_font_family=""]
Последни новини
spot_img
spot_img
Свързани новини

ОСТАВЕТЕ ОТГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here