9.3 C
събота, април 20, 2024

Шест медала за децата от полицейския карате и джу джи-цу клуб в Бургас

Отворен държавен шампионат по джу джи-цу на България за деца и юноши до 15 години се проведе преди броени дни в Русе. В него освен български отбори участваха и представителни отбори от Сърбия и Македония.

В представителния отбор на Централен полицейски карате и джу джи-цу клуб – Бургас се включиха петима състезатели – Денис Патронов, Виктор Пеев, Християн Христов, Димо Стоичков и Владимир Гайдаров, които завоюваха общо шест медала.

В дисциплината „файтинг” за деца до 12 години Денис Патронов игра финал, оставил го на второ място с разлика от 3 секунди от първенеца. В същата дисциплина за деца до 10 години Владимир Гайдаров стана Републикански шампион, след като на полуфинала и финала постигна категорични победи над представители на Македония. В дисциплината „дуо-система” за деца до 10 години отборът, съставен от състезателите Християн Христов и Виктор Пеев въпреки краткото време за тренировка, станаха трети, а другият отбор – Владимир Гайдаров и Димо Стоичков игра финал и след неубедителни съдийски решения остана втори.

В комплексното класиране отборът завърши на трето място, след домакините от „Динамо” Русе и Спортен клуб „Багаин” – Силистра.

Треньорите в Централен полицейски карате и джу джи-цу клуб – Бургас – Винилин Русинов и Радостина Николова изразиха своето задоволство от положения труд и постигнатите резултати, като заявиха стремежа си на следващото състезание през м. ноември да се върнат в крайморския град с повече златни медали.