26.5 C
Бургас
петък, юли 4, 2025

Верижен багер прегази жена в Каблешково, разследва се трудова злополука

Окръжна прокуратура – Бургас наблюдава досъдебно производство, започнало след причинена смърт на жена, настъпила при трудова злополука

Окръжна прокуратура – Бургас наблюдава досъдебно производство за това, че на 30.01.2020 г. в землището на гр. Каблешково, местността „Пъдарска могила“, в пункт за изкупуване на черни и цветни метали, е пострадала 45-годишна жена, която е починала по-късно в болница. Смъртта е причинена след удар от земекопна машина – верижен багер, който е извършвал дейност по разделяне и сортиране на метални отпадъци.

Досъдебното производство се провежда за престъпление по чл.123, ал.1 от НК – причиняване на смърт, поради немарливо изпълнение на правно-регламентирана дейност, представляваща източник на повишена опасност.

Досъдебното производство се води от следовател от Окръжен следствен отдел при Окръжна прокуратура – Бургас.

7,954FansLike
2,547FollowersFollow
11,481SubscribersSubscribe
Последни новини
spot_img
spot_img
Свързани новини

ОСТАВЕТЕ ОТГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here