29.2 C
Бургас
събота, юли 12, 2025

Преди мащабното състезание Horizon Grand Prix, отборът на Гимназията по транспорт тества успешно модела си водороден автомобил

Отборът на Професионална гимназия по транспорт в Бургас направи своя дебют на прототипа на водороден автомобил, който сами конструираха, за участие в световното състезание за водородни автомобили Hydrogen Grand Prix 2024.

Със силно желание за представяне на своите знания и умения, учениците от 8 Б клас в специалност „Електрически превозни средства“ – Борислав Върбанов и Теодор Пирьов – пилоти, Николай Павлов и Анастас Чакалов – механици и инж. Красимир Кънчев – ръководител на отбора и директор на гимназията, се изправиха пред предизвикателството, което представлява това състезание.

Въпреки, че бяха най-младите участници и това бе първото им участие, бургаският екип демонстрира висок професионализъм, ангажираност и заслужено прие поздравленията и овациите на организаторите.

След 4 часа и около 300 обиколки в „Овергаз Арена“ в София надпреварата, която имаше подготвителен характер за националното състезание на 08.06.2024 г., на което Бургас ще бъде домакин, отборът приключи успешно, като се движеше с четвърто време от 10 училища.

Horizon Hydrogen Grand Prix е събитие, което е посветено на конструирането и управлението на модели на водородни автомобили. Водородът е горивото на бъдещето, затова е важно младите инженери и изобретатели да изследват потенциалното му приложение. Класиралият се на първо място отбор ще представи България на финала в Лос Анджелис през септември.

7,954FansLike
2,547FollowersFollow
11,481SubscribersSubscribe
Последни новини
spot_img
spot_img
Свързани новини

ОСТАВЕТЕ ОТГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here