11.5 C
Бургас
понеделник, февруари 23, 2026

Еко куиз на тема „Влажни зони“ с подтема Атанасовско езеро ще се проведе на 26 февруари

Еко куиз на тема „Влажни зони“ с подтема „Атанасовско езеро“ ще се проведе на 26 февруари от 13.00  часа в ЧОУ“ Селесте Френе“.

В инициативата ще се включат ученици от III и IV клас от екоучилища в региона, които ще премерят знания и умения, свързани със значението на влажните зони, биоразнообразието и опазването на природата. Акцентът ще бъде поставен върху едно от най-ценните природни богатства на Бургас – Атанасовското езеро, известно със своето богато биологично разнообразие и ключова роля за мигриращите птици по пътя Виа Понтика.

Събитието има за цел да насърчи екологичната култура у децата, да развие активната им гражданска позиция и да покаже, че образованието по устойчиво развитие може да бъде преживяване – ангажиращо, състезателно и вдъхновяващо.

Партньори на инициативата са Община Бургас, Българска фондация Биоразнообразие и Българско дружество за защита на птиците.

7,954FansLike
2,547FollowersFollow
11,481SubscribersSubscribe
Последни новини
spot_img
spot_img
spot_img
Свързани новини

ОСТАВЕТЕ ОТГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here