Яхтклуб „Черноморец Бургас“ започна участието си в тренировъчния лагер и международната регата „Струга 2026“ на Охридското езеро с изключително силно представяне, затвърждавайки позициите си като един от водещите ветроходни клубове в България.
В клас Optimist състезателите на бургаския клуб демонстрираха убедително превъзходство над своите връстници от Сърбия и Северна Македония.
Роман Кононов спечели безапелационно първото място както в генералното класиране, така и при момчетата, демонстрирайки увереност, постоянство и отлична подготовка във всички гонки.
Отлично се представи и Адриана Божинова, която завоюва второ място в генералното класиране и първо място при момичетата.
Истинска сензация обаче бе най-младата представителка на отбора – Лили Божинова, родена през 2018 година. Въпреки крехката си възраст тя показа впечатляващи умения и характер, като се класира на трето място при момичетата и на второ място при момичетата до 12 години.
В клас ILCA състезателите на Яхт-клуб Черноморец Бургас също записаха престижни резултати. Семьон Емелянов се пребори с изключително силната конкуренция на водещи състезатели от Сърбия и Северна Македония и заслужено завоюва второто място в генералното класиране.
Много добро представяне записа и Анна Конанова, за която това е едва второ състезание в клас ILCA 4. Тя показа сериозен потенциал, като завърши четвърта в генералното класиране и трета при момичетата.
След успешното начало участието на Яхтклуб „Черноморец Бургас“ продължава с международната регата „Охрид 2026“, която започва утре и е организирана от Клуба по водни спортове „Акватика Яхтинг“ – Охрид. Състезанието е част от традиционния голям воден фестивал на Охрид и ще събере едни от най-добрите млади ветроходци от региона.
Силното представяне в първите дни на лагера и регатата е поредното доказателство за високото ниво на подготовка на състезателите от Яхтклуб „Черноморец Бургас“ и за успешната работа на клуба в развитието и подкрепата на младите ветроходни таланти.


