СК ”Самурай” в Бургас изпраща най-успешната си година. На тържествена церемония бяха връчени награди на състезателите по кик бокс, муай тай и киокушин карате. Спортният клуб има за 2012 г. общо 120 отличия, трима световни шампиони и девет европейски титли. За втора поредна година клубът е №1 на федерациите по муай тай, кик бокс и киокушин.
Йордан Янков, който е световен шампион по муай тай от Банкок, получи и приза на клуба за цялостен принос.
Дилян Николов е световен шампион по киокушин карате за юноши от Москва, а Габриела Мирчева спечели световната титла за девойки в руската столица.
На церемонията бяха отличени и треньорите на СК”Самурай”, благодарение на които състезателите печелят медали.
През 2013 г. Световното първенство по карате киокушин ще се проведе в България и състезателите от СК”Самурай” ще се готвят да защитят титлите си пред родна публика.
Пълен списък на призьорите за 2012 г.
КАРАТЕ КИОКУШИН
Айшегюл Шен
ДП – Варна – 1 място + ката 1 място
Отворено първенство на Япония – 3 място
Европейско първенство – Испания – 2 място
ДП – Русе – 1 място +3 място ката
Купа „Гомел” – Беларус – 2 място
Купа „Габрово” – 2 място
Дилян Николов
Отворено първенство – Германия – 1 място
ДП – Варна – 1 място
Европейско първенство – Испания – 1 място
ДП – Русе – 1 място
Открит шампионат на Европа – Армания – 1 място
Купа „Габрово” – 1 място
Купа „Бургас” – 1 място
СП – Москва – 1 място
Николай Колев
– Купа „Габрово” – 3 място
Андрей Андреев
ДП – Варна – 1 място + 2 място ката
Отворено първенство – Германия – 1 място
Европейско първенство – Испания – 2 място
Открит шампионат на Европа – Армания – 3 място
Беркджан Шен
ДП – Варна – 1 място+ 1 място ката
Отворено първенство – Германия – 1 място
Европейско първенство – Испания – 1 място
Открит шампионат на Европа – Армания – 2 място
Купа „Бургас” – 1 място
Красимир Петров
ДП – Варна – 3 място
Купа „Ояма „ – 3 място
Михаела Иванова
ДП – Варна – 1 място + ката 1 място
Отворено първенство на Япония – 2 място
Европейско първенство – Испания – 1 място
Купа „Гомел” – Беларус – 1 място
Купа „Бургас” – 1 място
Александра Стойкова
ДП – Варна – 2 място
Купа „Бургас” – 2 място
Международен турнир – София – 2 място
Петър Стойков
– Купа „Бургас” – 1 място + най- висок боен дух
Митко Ангелов
– Купа „Ояма „ – 3 място
Георги Аладжов
ДП – Бургас – 1 място
Купа „Ояма „ – 1 място
Купа „Габрово” – 1 място
Международен турнир – София – 1 място
Валентин Вълчанов
ДП – Бургас – 2 място
Купа „Ояма „ – 1 място
Купа „Габрово” – 1 място
Георги Вутов
ДП – Бургас – 3 място
Нанси Апостолова
ДП – Бургас – 3 място
Даниел Иванов
Коледен турнир – 3 място
Николай Андреев
Коледен турнир – Стара Загора – 2 място
Дениз Сабри
Купа „Ояма „ – 2 място
Сони Стоянов
ДП – Бургас – 2 място
Купа „Ояма „ – 1 място
Купа „Габрово” – 2 място
Валерия Маресова
ДП – Бургас – 2 място
Дерия Мустафова
Купа „Габрово” – 3 място
Ивайло Маринов
– ДП-Варна – 1 място категория : до 45 кг./1998-1999г./+ ката 3 място
– Купа „Ояма „ – 1 място
– Купа „Габрово” – 1 място
Габриела Мирчева
ДП-Варна – 1 място+2 място ката
Европейско първенство – Испания – 1 място
Купа „Габрово” – 1 място
Купа „Габрово” – 1 място + най – технична състезателка
СП – Москва – 1 място
Даниел Бойчев
ДП-Варна – 2 място категория : до 50 кг. /1996-1997г./+ ката 1 място
Отворено първенство – Германия – 3 място
Купа „Ояма „ – 1 място
Купа „Габрово” – 1 място
Илиана Аладжова
ДП – Варна – 1 място
Международен турнир – София – 2 място
Кристиян Станков
ДП – Варна – 3 място
Купа „Ояма „ – 2 място
Купа „Габрово” – 2 място
Международен турнир – София – 1 място
Моника Димитрова
ДП – Варна – 2 място
Купа „Габрово” – 2 място
Международен турнир – София – 1 място
Георги Славчев
ДП – Бургас – 2 място
Купа „Габрово” – 2 място
Десислава Вълчанова
ДП – Бургас – 1 място + най-висок боен дух
Купа „Габрово” – 1 място
Никола Николов
Купа „Верея” – 1 място + купа „Верея”
Станислава Бойчева
Отворено първенство на Япония – 1 място
Европейско първенство – Испания – 1 място
Ирена Маресова
ДП – Русе – 2 място
Стоян Димитров
Купа „Шумен „ – 2 място
Кристиян Желев
Купа „Ояма „ – 1 място
Купа „Бургас” – 3 място
Яни Кръстев
Купа „Ояма „ – 1 място
Купа „Габрово” – 2 място
Дилян Димитров
ДП – Бургас – 1 място
Купа „Ояма „ – 1 място
Купа „Габрово” – 1 място
КИК БОКС И МУАЙ ТАЙ
Йордан Янков
СП – муай тай – Банкок – 1 място
ЕП – муай тай – Варна – 1 място
ДП – муай тай – Пловдов – 1 място
Николай Атанасов
СП – муай тай – Банкок – 2 място
ЕП – муай тай – Варна – 1 място
ДП – муай тай – Пловдив – 1 място
Атанас Божилов
БП – кик бокс – Варна – 3 място
ДП – муай тай – Пловдив – 1 място
ДП – кик бокс – Шумен – 1 място
Пламен Ангелов
ДП – муай тай – Пловдив – 2 място
ДП – кик бокс – Шумен – 2 място
Стоян Копривленски
СП – муай тай – Банкок – 3 място
ЕП – муай тай – Варна – 1 място
ДП – муай тай – Пловдив – 1 място
ДП – кик бокс – Пловдив – 1 място
ДП – кик бокс – Стара Загора – 1 място
Станислав Вълчев
СП – муай тай – Банкок – 3 място
ЕП – муай тай – Варна – 3 място
ДП – муай тай – Пловдив – 1 място
ДП – кик бокс – Стара Загора – 1 място
Ннажи Мохамед
ДП – кик бокс – Шумен – 2 място
ДП – муай тай – Пловдив – 1 място
ДП – кик бокс – Стара Загора – 1 място