32.6 C
Бургас
понеделник, август 11, 2025

Бъдещи медицински сестри измерваха кръвно налягане и кръвна захар на бургазлии

При изключителен интерес премина инициативата за предоставяне на профилактична грижа на бургазлии от студентите от специалност „Медицинска сестра“ на Бургаски университет „Проф. д-р Асен Златаров“ – Бургас.

По случай Международния ден на възрастните хора студентите и техните преподаватели успяха да обърнат внимание на десетки граждани. Бъдещите медици измерваха кръвно налягане, кръвна захар, телесна маса и проведоха интервюта свързани с хранителните навици на бургазлии.

На 5 октомври предстои още едно събитие на представители на Факултета по обществено здраве и здравни грижи. Студентите от специалност „Акушерка“ ще се срещнат с ученици от горен курс на СУ „Иван Вазов“ – Бургас. Бъдещите здравни специалисти са им подготвили презентация на тема „Полово предаваните болести и тяхната превенция“.

И двете събития са част от програмата на Университета по случай 60 години от създаването му.

7,954FansLike
2,547FollowersFollow
11,481SubscribersSubscribe
Последни новини
spot_img
spot_img
spot_img
Свързани новини

ОСТАВЕТЕ ОТГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here