7.6 C
Бургас
четвъртък, март 26, 2026

Бургас на крака за Радев: край на олигархията и нито цент за войни

С бурни аплодисменти и препълнена зала беше посрещнат президентът Румен Радев, водач на листата на „Прогресивна България“ за Бургаски регион.

Той подчерта, че изборът му да оглави листата именно в Бургас е бил категоричен.
„Бургас е икономически и културен център от национално значение“, заяви Радев.

В емоционално изказване държавният глава припомни личната си връзка с града:

„Именно по улиците на Бургас срещнах своята голяма любов. Над небето на Бургас се утвърдих в една изключително трудна, мъжка, но и благородна професия. Няма по-красиво усещане от това да летиш над Бургаския залив и да се връщаш към брега, особено нощем, когато виждаш светлините на града.“

Радев очерта и основните приоритети на коалицията. По думите му първата задача е „да бъде отстранена олигархията от политическата власт“.

„Това са хората на върха, които използват институции, партии, медии и бизнес, за да си гарантират безнаказност и да ограбват обществото. Това трябва да спре“, заяви той.

Кандидатът за народен представител коментира и последствията от управлението на т.нар. „сглобка“.

„Най-тежкото поражение е, че беше убита надеждата за истинска промяна и за морал в политиката“, посочи Радев, като добави, че България трябва по-активно да отстоява националния си интерес в международните съюзи.

Той беше категоричен, че страната не бива да бъде въвличана във военни конфликти.

„Нито цент от нашите пари не трябва да отива за тези конфликти. Това не са наши войни“, заяви още Радев.

В изказването си той призова избирателите да „накажат партиите и политиците“, които по думите му са въвели еврото без достатъчен обществен консенсус.

„Обещаваха финансова стабилност и инвестиции, но оставиха хората да се справят сами с растящите цени“, каза той.

Румен Радев подчерта, че „Прогресивна България“ разполага с управленска програма, в чийто център е човекът.

В края на срещата той поздрави бургазлии по повод  Деня на Тракия.

Коалиция „Прогресивна България” е № 21 в интегралната бюлетина!

Купуването и продаването на гласове е престъпление!

7,954FansLike
2,547FollowersFollow
11,481SubscribersSubscribe
Последни новини
spot_img
spot_img
spot_img
Свързани новини

ОСТАВЕТЕ ОТГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here