13.2 C
четвъртък, април 25, 2024

Димитров с трудна победа срещу 81-я в ранглистата

Григор Димитров, който левитира около позиция 20 в световната ранглиста на Мъжката тенис асоциация постигна много трудна победа срещу 19-годишния Яник Синер и се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите „Мастърс“ в Рим. Синтер, който дори не попада в ТОП 40 на най-добрите тенесисти показа силна заявка за бъдещи спортни успехи. Българинът все пак стигна до обрат за 4:6, 6:4, 6:4 след повече от два часа на корта.

Следващият му съперник ще е Юго Юмбер или Денис Шаповалов. Димитров е в частта на схемата, в която е и Рафаел Надал. Двубоят със Синер нямаше нищо общо с предното предизвикателство на българина, спечелено убедително с 6:1, 6:0 срещу Йошихито Нишиока.

Мачът започна трудно за Димитров, който допусна пробив на нула още в първия гейм. Той веднага стигна до възможности за връщането му, като поведе с 40:15, но съперникът му се защити в дълъг гейм.

До края на сета българинът не успя да затрудни италианеца и отстъпи.