26 C
Бургас
събота, юли 5, 2025

Над 800 полета до и за летищата във Варна и Бургас са анулирани за април и май

Над 800 полета до и за летищата във Варна и Бургас са анулирани за април и май, съобщава БНР. Това ще доведе до значителни финансови загуби за двете черноморски аерогари, които приключиха миналата година с близо 80% спад на пътниците.

Димитър Биков, началник отдел „Авиационен маркетинг“ на Летище Варна заяви, че тази година анулираните полети са много повече от предходни години.

От ръководството на двете летища се надяват по-скоро да има споразумения за „зелените коридори“, даващи възможност за безпроблемно пътуване между страните и ясни правила за пристигащите у нас. Те искат и държавата да помогне за връщането на туристите от Великобритания, Русия и Израел.

„Парите през лятото не се печелят през лятото, а сега. Затова е нужно още отсега да се планира летният сезон“, подчерта изпълнителният директор на летищата във Варна и Бургас д-р Франк Кванте.

7,954FansLike
2,547FollowersFollow
11,481SubscribersSubscribe
Последни новини
spot_img
spot_img
Свързани новини

ОСТАВЕТЕ ОТГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here