23.2 C
вторник, април 16, 2024

Нефтохимик ще играе на финал за Купата на България

Шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) ще играят на пореден финал за Купата на България, след като надигра категорично Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 (25:10, 25:22, 25:18) във втори полуфинален мач от надпреварата в зала „Младост“ в морския град, съобщава сайта bgvolleyball.com

Зелен картон за феърплей получи Илия Петков в първия гейм.

Бургазлии стартираха ударно в двубоя – с 5:0. Съперникът се мобилизира и размени няколко точки с домакините. Това обаче се оказа недостатъчно, момчетата на Николай Желязков се откъснаха с огромна разлика, която достигна 10 точки (14:4). В следващите минути Добруджа продължи да изостава, преднината на Нефтохимик се увеличи до 16 точки и това предреши изхода на гейма, който просто бе доигран.

Във втория гейм добруджанци тръгнаха добре, но опитът на бургаския тим си каза думата и те отново поведоха. Хегемонията на шампионите се запази до 11:5, след което „зелените“ от Добрич скъсиха дистанцията. Домакините останаха стабилни и отново дръпнаха с комфортна преднина. След 18:13 играчите на Нефтохимик се пропукаха и гостите направиха пробив, заставайки на две точки, а след това и изравниха за 19:19. Бургазлии се „събудиха“ и върнаха аванса си от две точки. Това обаче не отказа състезателите на Петър Шопов, които се бориха мъжки. Силите обаче не достигнаха и авансът на противника се увеличи.

В третата част победният ритъм на българския първенец се запази и до края не позволиха на съперника да диша спокойно. Успехът бе факт след 25:18 и крайното 3:0.

Тази вечер Нефтохимик ще играе срещу Хебър в борба за трофея и в повторение на миналогодишния финал. Двубоят е от 18:30 ч.