18.2 C
четвъртък, март 28, 2024

Нефтохимик спечели градското дерби с 4:3

Нефтохимик отново спечели градското дерби. Днес, на стадион Черноморец, „шейховете“ се наложиха с 4:3,  в първия мач от пролетния дял на Югоизточната Трета лига. Дербито започна с ранен гол на гостите. Още в 8-ма минута голмайсторът на Нефтохимик Деян Христов откри резултата. Той засече центриране на Цветан Филипов. Авансът на „шейховете“ удвои Боримир Карамфилов. В 27-ма минута, след многоходова атака, той проби по десния фланг и от много малък ъгъл се разписа за 2:0. Пет минути преди края на първата част Черноморец намали резултата на 2:1, след гол на капитана Станимир Митев.

Малко след почивката домакините успяха да изравнят. За 2:2 се разписа Петър Колев. Той обаче получи втори жълт и съответно червен картон, в 65-та минута и „акулите“ останаха с човек по-малко. Нефтохимик поведе отново в 70-та минута, след страхотен гол на Боримир Карамфилов. Малко след това Черноморец остана с още един човек по-малко. Станислав Дрянов бе изгоден заради пререкание с реферите. Четвъртият гол на Нефтохимик реализира Цветан Филипов, който с красив изстрел от разстояние, остави безпомощен вратаря на домакините Петко Пацов. Три минути преди последния съдийски сигнал Черноморец успя да намали до 4:3 след точен удар с глава на Мариян Димитров.

В следващия кръг „шейховете“ посрещат на стадион Лазур Сокол /Марково/. Мачът е на 2 март /събота/, от 15:00 ч.

Състав на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов, Йолиян Милков (Стоян Калев), Станислав Жеков, Георги Радев, Николай Костов, Цветомир Цонков (Атанас Ташолов), Цветан Филипов, Мирослав Радев (Кристиян Мирославов), Михаил Георгиев, Деян Христов, Боримир Карамфилов

Резервен състав: Мартин Шейтанов, Кольо Чахов, Цветан Чахов, Стойко Иванов