Облачно с мъгли сутринта, следобед слънце и до 9 градуса
Днес – сряда, 11 февруари, преди обяд облачността ще е значителна, а над Северозападна България и Горнотракийската низина ще има ниска слоеста облачност или мъгла. Минималните температури ще бъдат между минус 3° и 2°, в София – около минус 2°.
На изток ще е предимно слънчево, а следобед и в южната половина от страната облачността ще се разкъса до предимно слънчево време. Ще духа слаб вятър от южната четвърт.
Максималните температури ще са между 4° и 9°, по-ниски в Северозападна България, където ще остане облачно и мъгливо през целия ден. В София се очакват около 7°.
В планините ще бъде предимно облачно. В сутрешните часове на места в Западна Стара планина и масивите от Югозападна България ще превалява слаб сняг, който бързо ще спре. По върховете ще е мъгливо. Следобед облачността ще намалява, особено над Централна и Източна България. На 1200 метра максималната температура ще е около 4°, а на 2000 метра – около минус 2°.
По Черноморието облачността ще е разкъсана, следобед – до предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югоизток. Максималните температури ще бъдат между 7° и 9°. Вълнението на морето ще е 1–2 бала.
Климатологът проф. Георги Рачев предупреди, че в петък през страната ще премине пореден циклон, който ще донесе валежи на много места. Той коментира, че тази сутрин усещането за студ е значително по-ниско от измерените стойности – при 0 градуса се усеща като минус 7.
Източник: bTV Новините.


