24.3 C
петък, март 29, 2024

Поморие отново ще бъде част от веригата „Рън България“

От 15 до 17.11.2019 г. в Кюстендил се проведе вторият семинар „Аз и бягането – синоними“, организиран от „Рън България“ и Българската федерация по лека атлетика.

Сред присъстващите бяха легендарната атлетка Цветелина Кирилова, Йоло Николов – един от най-добрите атлети на България в бяганията на средни и дълги разстояния, Християн Стоянов – българинът, който стана световен шампион на 1500 метра бягане (категория T46) и записа европейски рекорд и рекорд на шампионатите – 3:50:87 минути.

Участие в семинара взе и експертът по спорт в Община Поморие Аделина Чолева. Тя направи подробна презентация на града и условията за спорт. В рамките на събитието стана ясно, че поради големия интерес, перфектните условия и организация на първия лекоатлетически пробег в града през април 2019 г., Поморие отново ще бъде част от веригата „Рън България“. Второто крос кънтри бягане ще се състои на 26.04.2020 г. Обявени бяха и датите на останалите състезания:

27 септември 2020 г. – Студентски град рън – четвърто издание

В рамките на събитието се проведе и пресконференция, на която стана ясно, че Кюстендил ще бъде домакин на стартовете от Балканския маратон и полумаратон. Маратонът ще бъде най-голямото събитие от веригата и ще излъчи националните и балканските шампиони на класическата дистанция от 42.195 км. Трасето беше представено от президента на БФЛА Добромир Карамаринов.