26.5 C
Бургас
неделя, юни 22, 2025

Пожарът на границата ни с Гърция отново е преминал на българска територия

„Ситуацията в момента е изключително сложна. През нощта силният вятър, който духа откъм Гърция, успя да прехвърли огъня на още две места в наша територия, включително успя да преодолее и защитното съоръжение – около 15 м широка противопожарна просека„, заяви,директорът на горското стопанство в Катунци Пламен Поюков.

Още в четири часа сутринта нашите огнеборци – близо 70 пожарникари, горски служители и военни, са тръгнали към пожарните огнища.

„Опитваме се да прекъснем пожара, тъй като от нашата страна има изключително много иглолистни насаждения, които силно запалими“, каза още Поюков, цитиран от БНР.

Двата френски самолета, които още вчера в късния следобед направиха четири обливания на пожара, по план трябва да се включат в гасенето в 9:00 часа, казаха от кризисния щаб. Очаква се от авиобаза „Крумово“ да излети и военен хеликоптер.

Пожарът на границата ни с Гърция отново е преминал на българска територия. Има опасност пожарът да стане върхов. Пробил е на още две места.

7,954FansLike
2,547FollowersFollow
11,481SubscribersSubscribe
Последни новини
spot_img
spot_img
Свързани новини

ОСТАВЕТЕ ОТГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here