24.3 C
Бургас
сряда, юли 9, 2025

Пролетното турне на „Книги за смет” започва на 29 април

В рамките на три уикенда през април и май пролетното турне на инициативата „Книги за смет“ ще гостува в шест града. Мащабната екологична инициатива се провежда за поредна в Карлово, Казанлък, Враца, Велико Търново, Шумен и Варна.

„Книги за смет“ поощрява едновременно рециклирането и четенето. Всеки участник получава книга в замяна на килограм годна за рециклиране пластмаса.

Пролетното издание на „Книги за смет“ тази година ще се състои на следните дати и в следните градове:

Вторият етап на „Книги за смет“ ще се проведе през септември в София, Пловдив и Бургас.

Организаторите препоръчват предаваната за рециклиране пластмаса да бъде почистена и смачкана, за да заема по-малко място. Сред отпадъците, които не се приемат, са блистери от лекарства, туби от масла, домакински електроуреди.

7,954FansLike
2,547FollowersFollow
11,481SubscribersSubscribe
Последни новини
spot_img
spot_img
Свързани новини

ОСТАВЕТЕ ОТГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here