19.9 C
Бургас
събота, юли 12, 2025

Румен Радев: За експеримента с Конституцията българите ще плащат тежка цена и сезирането на Конституционния съд е мой дълг

С допускането на чуждо гражданство в управлението на страната управляващите показаха, че наличието на двойни стандарти на лоялност към България за тях не е проблем, подчерта президентът

За експеримента с Конституцията българите ще плащат тежка цена и като държавен глава сезирането на Конституционния съд е мой дълг. Това заяви президентът Румен Радев пред журналисти за приетите окончателно днес промени в основния закон на България.

„Вече е ясно, че гласуваните промени няма да решат големите проблеми на правосъдието и да гарантират справедливост на българските граждани – с каквато цел бяха инициирани“, посочи държавният глава. Той  подчерта, че за сметка на това те подкопават устоите ни като демократична, правова и суверенна държава.

По думите на Румен Радев зад конституционните поправки прозира една ясна цел – управляващите партии да запазят своето влияние, дори когато напълно загубят доверие. „С допускането на чуждо гражданство в управлението на страната те показаха, че наличието на двойни стандарти на лоялност към България за тях не е проблем“, каза още българският президент.

7,954FansLike
2,547FollowersFollow
11,481SubscribersSubscribe
Последни новини
spot_img
spot_img
Свързани новини

ОСТАВЕТЕ ОТГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here