18.2 C
четвъртък, март 28, 2024

Силен старт за несебърските ветроходци

Българската федерация по ветроходство започна състезателния сезон с регата „Русалка“, 13-14 юни в гр. Балчик за класовете „Лазер“ и  регата „Черноморец“, 26-28 юни в гр. Бургас за детските и два от олимпийските класове.

Спортистите на Общински ветроходен клуб „Несебър-2000″ Диана Маркова и Даниел Йорданов“ завоюваха златните отличия в клас „Лазер 4.7“ и на двата форума – при девойките и при младежите, и застанаха на чело в националната ранглиста.

Златни медали в Несебър донесоха екипажът Мартин Геров – Ан-Никол Кънева в младежкия клас 420 и Анастас Петров в олимпийския клас „Фин“.

В най-масовия детски клас  – „Оптимист“, Божидара Бозовайска спечели бронзов медал при момичетата старша възраст.

Добри постижения направиха Александър Вангелов – V място в общото класиране, Димитър Бозовайски – ІV място при момчетата младша възраст и Рози Кънева – V място при момичета старша възраст. Мартин Митев водеше надпреварата в първите гонки, но на финала на състезанието остана осми. Владимир Пинков е 12-ти.