30.4 C
Бургас
неделя, юли 6, 2025

Центърът за психично здраве в Бургас вече е общинска собственост

Центърът за психично здраве в Бургас вече е общинска собственост – нови възможности за модернизация и развитие

Сградата на Центъра за психично здраве в Бургас вече официално премина в собственост на Община Бургас – стъпка, която ще даде възможност за кандидатстване по различни европейски програми и реализиране на необходима модернизация. Това съобщи днес пред Общинския съвет кметът на града.

„Много често ме питат защо се заемам с въпроси, които не попадат пряко в моите отговорности. Отговорът е прост – защото това е важно. Хората с психични заболявания имат право на достойна грижа, а това е грижа не само за тях, но и за техните семейства и цялото ни общество“, посочи той.

Понастоящем в Центъра тече основен ремонт, финансиран от Министерството на здравеопазването. Общината е предвидила допълнителни средства за ремонтни дейности и частично обновяване на обзавеждането. Плановете включват създаване на по-добри условия както за пациентите, така и за медицинския персонал.

Центърът за психично здраве в Бургас е единствената структура в региона, която предлага 24-часова спешна психиатрична помощ. Той обслужва всички 13 общини в областта, играейки ключова роля в системата на психичното здравеопазване.

„Ще се постараем да осигурим условия, които отговарят на нуждите на съвременното лечение и подкрепа. И медиците, и пациентите го заслужават“, увери градоначалникът.


7,954FansLike
2,547FollowersFollow
11,481SubscribersSubscribe
Последни новини
spot_img
spot_img
Свързани новини

ОСТАВЕТЕ ОТГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here