9.3 C
петък, април 19, 2024

Втора поредна загуба за Лудогорец в контролите

„Лудогорец“ допусна втора поредна загуба в контролите, след като падна с 0:1 от руския „Ахмат“ (Грозни). Двубоят бе предпоследен за „орлите“ от лагера в Турция. Единственото попадение за руснаците бе дело на Андрес Понсе в 86-ата минута. Утре от 16 часа е последната проверка на „Лудогорец“ в курорта Белек, като съперник е словашкият „Слован“ (Братислава).

Това бе втори пореден двубой, в който играчите на Павел Върба не успяват да вкарат гол, след като преди дни паднаха с 0:1 от „Цървена звезда“. Срещу „Ахмат“ „Лудогорец“ нацели веднъж гредата през първото полувреме след изстрел на Швиерчок. Неприятна новина за чешкия треньор на разградчани пък е контузията на Икоко, който бе заменен принудително от Станислав Манолев. Френският зашитник бе ударен лошо от съперников играч и все още не е ясно колко време ще отсъства от игра и дали ще е на линия за старта на пролетния полусезон в Първа лига, предава monitor.bg

Все пак спецът бе категоричен, че ще обърне внимание на играчите в офанзивен план за пропуските им. „Не успяхме да вкараме във втори пореден мач, което не е особено приятно, сподели Върба. – Не мисля обаче, че имаме някакъв проблем с нападателите. Срещу „Ахмат“ създадохме много положения, но нямахме завършващото финално отиграване. За мен е важно да вкарваме в точния момент и това не са контролите, а официалните мачове. В последните 2 контроли се опитвам да ротирам състава и да дам равен шанс за изява на всички. Съжалявам, че губим, но целта е да намерим верния път в официалните мачове в трите турнира, в които участваме“, допълни наставникът на шампионите.

Върба ще дебютира официално начело на „Лудогорец“ на 15 февруари, когато тимът му посреща „Ботев“ (Враца) в първия пролетен кръг. След това обаче ще бъде далеч по-трудно, като предстоят мачовете с „Интер“ от Лига Еврооа, както и тежкото гостуване на „Герена“ в 1/4-финал за Купата на България.