8.8 C
Бургас
понеделник, март 30, 2026

Йотова събира НАП и КЗП заради кризата в Близкия изток и цените

Президентът Илияна Йотова ще проведе среща с ръководствата на Националната агенция за приходите и Комисията за защита на потребителите. Темата е мерките на държавата за ограничаване на икономическите последици от конфликта в Близкия изток.

По време на разговора ще бъдат обсъдени ефектите върху цените, пазара и бизнеса, както и необходимите действия за защита на потребителите.

От НАП и КЗП ще представят и резултати от извършените проверки във връзка с въвеждането на еврото, включително контрол върху цените и коректността на търговците.

Очаква се в рамките на седмицата правителството да проведе допълнителни срещи с браншови организации, на които да бъдат представени детайлно предвидените мерки за подкрепа по сектори.

Вече беше обявен пакет от около 100 млн. евро, който включва компенсации за транспортния сектор, земеделските производители и небитовите потребители на електроенергия при ръст на цените на свободния пазар.

7,954FansLike
2,547FollowersFollow
11,481SubscribersSubscribe
Последни новини
spot_img
spot_img
spot_img
Свързани новини

ОСТАВЕТЕ ОТГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here