Патрул на жандармерията е задържал на пътя между две села в община Средец, шофьор –трафикант, който е превозвал 14 мигранти от срийски, туринизийски и либийски произход , в линейка.
„Линейката е закупена през ноември от фирма без предмет на дейност медицински услуги. Автомобилът е взет от автокъща от София. Това е първият курс на линейката, чиято цел явно е била да се използва за точно този вид престъпна дейност“, посочи директорът на Областната дирекция на МВР-Бургас старши комисар Калоян Калоянов.

В опитите си да избегнат проверките на изградените КПП-та трафикантите стават все по- изобретателни. Шофьорът е бил облечен с престилка на фелшер.

„Знаели са, че всички превозни средства подлежат на проверка през КПП-та, които от известно време са на територията на област Бургаско, са използвали автомобил със специален режим, който не се проверява ежедневно, заради спешността на случая не го налага. Линейката е спряна на КПП“, заяви прокурор Мария Маркова.
Трафикантът е българин. Той е задържан за 72 часа. Пробата му наркотици е положителна. За това престъпление НК предвижда от 1 до 6 години затвор и и глоба от 5 до 20 хиляди лева.