25.1 C
Бургас
неделя, юли 20, 2025

Състоянието на мъжа, спасен от наводненията в Бургаска област, е стабилно

Състоянието на 71-годишния мъж от с. Черни връх, спасен след наводненията в Бургаска област е стабилно, но той продължава да е с опасност за живота. Реанимационните екипи на МБАЛ „Бургасмед“ продължават да му оказват медицинска помощ в отделение по „Анестезиология и интензивно лечение“, където той ще остане под наблюдение.
Пострадалият е докаран в МБАЛ „Бургасмед“ в изключително тежко състояние след бедствието- с хипотермия заради повече от 3 часа престой в студената вода, фрактури на ребра, гръдна травма, със слаб пулс, без почти никакво кръвно налягане и в кома. Преди инцидентът мъжът е претърпял и инсулт.
Към момента състоянието му е стабилно с овладяна хипотермия и в съзнание, с възстановени показатели за пулс и кръвно налягане. Консултиран е с гръден хирург, тъй като е аспирирал кал по време на инцидента, както и с невролог заради прекарания преди това инсулт.
7,954FansLike
2,547FollowersFollow
11,481SubscribersSubscribe
Последни новини
spot_img
spot_img
Свързани новини

ОСТАВЕТЕ ОТГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here