21 C
Бургас
сряда, август 27, 2025

Ефективна присъда за шофьор, убил двама граничари при катастрофа

 

Три години лишаване от свобода за шофьора Емил Ангелов, който на 14 май 2015 г. предизвика катастрофа на магистрала „Тракия“ в района на Нова Загора, при която загинаха двама гранични полицаи, а трети получи средна телесна повреда.

Това реши състав на Апелативен съд – Бургас като измени присъдата на сливенските магистрати и отмени частта, с която е отложено изтърпяването на наказанието „лишаване от свобода“. В останала част присъдата е потвърдена от въззивната инстанция. Ангелов е лишен да управлява моторно превозно средство за 4 години.

Делото пред Апелативния съд е образувано по протест на прокуратурата и жалба на частните обвинители срещу решението на ОС-Сливен за налагане условно наказание от 3 години с 5-годишен изпитателен срок на подсъдимия Ангелов.

Той е признат за виновен в това,че на 14.05.2015 г. по АМ „Тракия“, км.236 в землището на гр. Нова Загора, при управление на лек автомобил „Мерцедес Вито“, регистриран на Регионална дирекция „Гранична полиция“- Кюстендил с посока на движение гр. София, нарушил правилата за движение по пътищата регламентирани в ЗДвП, вследствие на което при движение с технически несъобразена скорост предизвикал пътно-транспортно произшествие с непосредствено движещото се пред негоМПС – товарен автомобил „Камаз“ и по непредпазливост причинил смъртта на повече от едно лице – В. Д. и Й. А., както и средна телесна повреда на В. А. и тримата от гр. Кюстендил. Пострадалите гранични полицаи, са били служители на регионален граничен сектор Кюстендил и се връщали към дома, след 15-дневна командировка за охрана на южната ни граница с Турция. В колата пътували общо 7 души.

7,954FansLike
2,547FollowersFollow
11,481SubscribersSubscribe
Последни новини
spot_img
spot_img
spot_img
Свързани новини

ОСТАВЕТЕ ОТГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here