23.9 C
Бургас
събота, юли 12, 2025

Пак инцидент с изкоп за водопровод, този път пострада дете

Шестгодишно момче, паднало в изкоп за водопровод в Банско, е транспортирано за Пирогов тази нощ с хипотермия, съобщиха от спешна медицинска помощ – Благоевград. Инцидентът с момчето е станал вчера след обяд в ромската махала на Банско. Сигналът за инцидента е подаден към 16.40 часа.

линейка

Детето е играело на улицата пред дома си, когато паднало в изкоп за водопровод. Вследствие на падането, детето е потънало във водата в изкопа, веднага на място са извикани спасителни екипи, които са успели да извадят детето. 6 – годишното момче е било с ниска телесна температура, но без наранявания от падането в дълбокия изкоп, предава Агенция „Фокус“. 

След като е било транспортирано в болницата в Разлог, е установено, че има вероятност в дробовете на момчето да е попаднала кал, след като е вдишвало от насъбралата се в изкопа вода. Към 20 часа момчето е транспортирано от Разлог за МБАЛ-Благоевград, а към 22 часа снощи и за УМБАЛСМ „Пирогов“. Само преди дни 41-годишен мъж загуби жовота си след като бе затрупан от земна маса в изкоп за полагане на водопровод в бургаския квартал „Банево“. Разследването на случая все още продължава от Инспекцията по труда и полицията. 

7,954FansLike
2,547FollowersFollow
11,481SubscribersSubscribe
Последни новини
spot_img
spot_img
Свързани новини

ОСТАВЕТЕ ОТГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here