11 C
вторник, май 7, 2024

Александра Маринова взе злато на киокушин-кан в Москва

Четири медала завоюваха българските момичета на откритото първенство на Русия по киокушин-кан за юноши и девойки. Трето място и бронзови отличия са взели Михаела Иванова (14 – 15 г., 50 кг, Бургас) и Силвия Йосифова (16 – 17 г., 50 кг, Велико Търново). На финал се класираха Александра Маринова (16 – 17 г., +65 кг, Черноморец) и Василена Кузмова (14 – 15 г., до 60 кг, Първомай). Сашка (на снимката вдясно), която има сериозен опит при жените, нокаутира съперничката си с първия удар, с което взе и специална награда от организаторите на турнира. Василена обаче загуби решителната среща и остана с утешителната вицешампионска титла.

news_russia1.jpgАлександра Маринова за пореден път доказа отличната си подготовка , дисциплина и спортен хъс, които й позволиха да победи най- добрите каратистки на Беларус и Русия. Първата й среща  в Москва бе с шампионката на Беларус, където нашето момиче направи показно и спечели симпатиите както на публиката, така и на съдиите. Победният й марш на татамито продължи с безапелационни победи над двете най- силни руски каратистки в нейната категория. Многохилядната московска зала първо онемя, а после бе взривена от бурни аплодисменти след като Сашка само с един удар повали съперничката си. Най- бързата победа и най- категоричният нокаут в историята на българското карате е на най- добрата състезателка на клуба по карате „Буши до“ в Черноморец. Съдиите  присъждиха  на Александра Маринова освен заслуженият златен медал, но и престижната награда „Най- бърз нокаут“. В мъжката надпревара не се стигна до отличие за представителите на Българската карате киокушин федерация. Другият представител на клуба  в Черноморец в националния отбор Деян Братков остана на четвърто място.  На татамито в Москва излязоха над 800 млади бойци от Русия, България и други силни нации в най-твърдия стил.