21 C
вторник, май 7, 2024

Баскетболистките на Нефтохимик се наложиха при домакинството си на Левски с 77: 70 точки

Баскетболистките на Нефтохимик 2010 надиграха в домакинството си отбора на Левски при страхотен обрат със 77: 70 точки  в дербито от Националната Баскетболна Лига. Играта в първото полувреме беше почти равностойна, но все пак “сините” успяха да се наложат с 22:17. Във втората част момичета на Петко Маринов играха по-уверено и успяха да стопят пасива на 36: 37 точки.

В третият период определено доминара отбора на Левски и гостенките завършиха  с аванс от 12 точки- 61:49

В четвъртата част обаче настъпи обрат в двубоя и бургазлийки буквално наказаха “Левски” с 28:9 за да се стигне до победното 77:70  в полза на домакините.

Най-резултатна за бургазлийки беше Катерина Дорогобузова с 27 точки, 23 точки реализира  Мария Желязкова.

За “Левски” отново най-резултатна беше Хуанита Уорд с 26 точки и 16 борби, а Агнеса Дойчинова също се отличи с 19 точки и 11 борби.