13.2 C
четвъртък, април 25, 2024

Боксьорът Елиан Димитров е спортист на 2015 г. на Бургас /видео/

На тържествена церемония в община Бургас бяха наградени 10-те най- добри спортисти за 2015 г. Бронзовият медалист на Европейското първенство по бокс от Самоков, Елиан Димитров е най-успешният спортист на Бургас за 2015 г.  23 годишният състезател ще се бори за олимпийска квота.

На второ място се класира Станислава Бойчева от СК”Самурай”, която стана световен шампион в най-тежкия стил – карате киокушин.

Трета се класира Силвия Дънекова, състезател по лека атлетика. Четвърти стана състезателят по кик бокс Емил Вълков, следват Атанаска Илиева- вдигане на тежести, Емилия Тасева- таекуондо, Нургюл Салимова- шахмат, Мария Матева- художествена гимнастика, Стела Пеева- тенис, Цветан Мостафов- борба и Йордан Янков – муай тай.

На церемонията присъства петкратната световна шампионка по борба  Станка Златева, която от подари спортни екипи на децата борци от  „Черноморец” Бургас.

Специални награди получиха  Есмерай Ибрям, състезателка по хвърляне на гюле за хора с увреждания и Станиела Йовчева –художествена гимнастика. За своята 25 годишна спорта дейност, беше наградена и Гергана Апостолова- Световната шампионка по Карате Киокошин.