Авторът на жестокото посегателство над 27-годишната Галина, Георги Борисов, е убил баба си преди 7 години в Сливен, потвърдиха от ОД на МВР-Бургас. Бабата на Георги Борисов е била на 65 години и е живеела сама в сливенския квартал „Българка”. Жената е удушена на 5 декември 2008 г. Георги е криминално-проявен и осъждан за кражби.
Жестокото убийство е станало след семейна свада. Борисов, който имал неприятности с полицията, заради тормоз над бившата си приятелка, потърсил убежище в апартамента на баба си. Те били в лоши отношения и жената отказала да го пусне да влезе. Тогава Борисов първо я душил с ръка, а после – с найлонов плик.
След убийството, младежът укрил трупа под леглото, взел бижута и телефон и напуснал апартамента. За деянието си Георги е получил присъда за убийството, но в събота, когато е била нападната 27-годишната бургазлийка, е бил в отпуск. От официалното съобщение на полицията става ясно, че той и пострадалата са имали са имали връзка.
Радио „Фокус“