14.3 C
понеделник, април 29, 2024

Ботев Пловдив разгроми Черноморец с 6:1

Отборът на Ботев (Пловдив) изигра най-добрия си мач от много време насам и разгроми Черноморец с 6:1 в двубой от 18-ия кръг на „А“ група, съобщава sportal.bg. За „жълто-черните“ вкараха Анисе Абел (19′, 35′), Ромарио Кортзорг (48′, 67′), Георги Сърмов (55′) и Луис Педро (81), а Наджиб Амари върна един гол за „акулите“ в 51-ата минута. Това бе втората най-убедителна победа за тима от началото на сезона. Единствено Пирин (Гоце Делчев) си тръгна с по-тежко поражение от стадион „Христо Ботев“ – 1:7.Футболистите на Станимир Стоилов демонстрираха футбол на висока скорост, а отличните им комбинации не оставиха шансове на отбраната на тима от Бургас. Успехът днес ги изравни с Левски и Локомотив (Пловдив) на третото място с по 31 точки. Играчите на Димитър Димитров пък имат само 15 точки и остават на 12-о място.Срещата започна с минута мълчание в памет на привърженика на „канарчетата“ Йордан Стайков, починал в началото на седмицата. В 12-ата минута имаше и аплодисменти за известния фен на тима.Двата тима не губиха време за разузнаване и тръгнаха в атака от самото начало. Изненадващо гостите отправиха първи удар в очертанията на вратата. Това се случи в 9-ата минута, когато Амари проби отдясно и намери Лъчезар Балтанов, но неговият удар бе отразен от Адам Стаховяк. „Канарчетата“ отговориха още в следващата атака, когато Томаш Иршак бе изведен на удобна позиция, но стреля в тялото на стража Янко Георгиев. В 15-ата минута пловдивчани имаха отлична възможност за контраатака, но Вандер Виейра пусна твърде силно топката и Анисе бе изпреварен. В 19-ата минута обаче именно мадагаскарецът се възползва от центриране на Артур Енрике и след красив плонж прати топката с глава във вратата на бургазлии.В 35-ата минута Анисе съвсем предреши изхода на срещата с второ попадение. Иван Цветков разсече отбраната на „акулите“ с отличен пас и за неговия съотборник остана лесната задача да пусне кълбото покрай Георгиев за 2:0. До края на полувремето Вандер и Ромарио можеха да направят преднината на „жълто-черните“ още по-убедителна, а гостите отговориха с неточен шут на Милен Гамаков.Ситуацията на терена не се промени с нищо и след почивката. Поредната страхотна атака на домакините доведе до нов гол в 48-ата минута. Вандер матира отбраната в синьо с хитро подаване, след което Ромарио бе изведен очи в очи с Георгиев и успя да го преодолее.Това попадение доведе до разконцентрирани действия в отбраната на Ботев и в 51-ата минута пловдивчани бяха наказани. Петър Атанасов подаде към Амари, който напредна на скорост и би покрай Стаховяк. Ответната реакция бе мигновена и още в 55-ата минута трите гола преднина бяха възстановени. Това се случи след центриране на Ромарио отляво, лоша намеса на Яни Пехливанов и добавка от страна на Сърмов.В 67-ата минута центриране на Артур Енрике прати топката в напречната греда. Защитниците на Черноморец обаче не успяха да изчистят и Вандер качи кълбото на главата на Ромарио, който вкара пети гол за своя тим.В 73-ата минута бургазлии можеха да намалят разликата, но страхотен шут от воле на Амари нацели дясната греда.В 80-ата минута вратарят на „акулите“ Георгиев получи тежка травма и бе заменен от Ник Дашев. Секунди след появяването си на терена и той трябваше да вади топката от мрежата си. Този път автор на гола бе Луис Педро след плътен удар по земя в десния ъгъл.