16 C
четвъртък, април 25, 2024

Бургаските ватерполисти започнаха да правят модата в този спорт у нас

Паралелно с развитието на спортната инфраструктура в Бургас започнаха да се множат и успехите на местните клубове. Тази година в новия плувен комплекс „Флора“ младите ватерполисти на „Черноморец“ спечелиха куп отличия. Ръководството и състезатели от три генерации на клуба гостуваха в Община Бургас, за да покажат спечелените трофеи и да връчат символично на кмета Димитър Николов медал за заслугите му към развитието на водните спортове и в частност на водната топка. dsc_6680.JPGВатерполистите на „Черноморец“ от набор 1996 г. станаха шампиони на България, като спечелиха финалния турнир в Бургас в съперничество с два отбора от Варна, два от София и един от Враца. Възрастовата група на родените през 1992 г. спечели сребърните медали и вицешампионска титла.Родените през 1998 г. се окичиха с бронзови медали.„От нас получавате безрезервна подкрепа, а от вас очакваме медали. Подготвяме процедурите за строителство на още два плувни комплекса“, каза кметът Николов по време на срещата.Треньорът на „Черноморец“ Петър Йонов обеща още успехи.„Благодарение на подобрените условия за трениране и практикуване на нашия спорт ставаме все по-силни. Вече всички се съобразяват с нас“, добави той. Срещата в Общината завърши с обща снимка, за която ватерполистите облякоха подарените им от кмета тениски с надпис „Аз обичам Бургас“.