12.6 C
събота, април 27, 2024

Бургаският „Нефтохимик“ триумфира с купата на България

Бургазлийки триумфираха с купата и отпразнуваха победата с шампанско. След шестгодишно прекъсване Нефтохимик отново извоюваха трофея, след като победи с 67:59 Хасково, в драматичен мач пред собствена публика.

Нефтохимик поведоха още в началото в резултата, но Хасково бързо успяха да изравнят и дори да поведат, но за кратко. След почивката отборът на Дечо Коешинов дръпна с 30 точки и задържа тази дистанция почти до края. Агресивният натиск на Хасково в последната четвърт не успя да обърне мача.

За най-полезен играч в турнира бе обявена Вера Перостийска от Нефтохимик, която днес записа за отбора си дабъл дабъл от 24 точки и 10 борби.

Анита Тейлане завърши с дабъл дабъл за Хасково– 15 точки и 10 борби. Ралица Нанева беше най-резултатна за тима на Елена Станкова с 23 точки.