11.5 C
понеделник, май 27, 2024

Бургаски лекоатлет – вицешампион на България

Бургаският лекоатлет Румен Ангелов спечели сребърен медал в стометровата дистанция на финалите на държавното първенство под егидата на Министерството на образованието и науката.В най-атрактивната диспицплина асът в юношеския отбор на гимназията за изучаване на романски езици стартира неубедително, но успя да навакса лошото си начало и постигна резултат от 11.20 сек., като по този начин остави зад себе си своите съперници с изключение на шампиона Стефан Енев от Казанлък. rumen-medali.jpgРумен Ангелов привлече вниманието на специалистите и с представянето си на финала в дисциплината „200 метра гладко бягане“ с постижението си от 23,81 секунди, което му донесе бронзов медал. Синът на вятъра, както го наричат бургаските фенове на леката атлетика, участва в щафетата 4 по 100 метра, където бургазлии отново спечелиха бронзов медал.Румен Ангелов тренира в местния клуб „Бургас 98″ под ръководството на наставника Величко Денчев.В крайното отборно класиране юношеският тим на бургаската гимназия за изучаване на романски езици зае седмото място.Точки за класирането спечелиха Георги Вачев и Красимир Маринов в дисциплината „Хвърляне на гюле“, Михаил Мушев и Янчо Георгиев на 400 метра бягане, Артьом Джеферинов на скок височина и Антонио Бойков на 100 и 200 метра бягане.Според почитателите на Царицата на спортовете представянето на бургаските лекоатлети е сензационно, защото в областния център няма нито една лекоатлетическа писта, на която може да се тренира.

Ако това положение се запази, местните таланти просто ще заминат в други клубове или ще се откажат да спортуват – прогнозират запознати.