11 C
петък, април 19, 2024

Бургаски полицаи с четири купи по карате

Четири купи след оспорвани и достойни битки завоюва бургаския отбор на проведените в Созопол – Национален преглед по полицейска лична защита и Републиканско първенство по карате за служители на МВР. Състезаваха се повече от 90 полицейски служители от 21 Дирекции в Министерства но вътрешните работи. Шампионатът бе открит от символичния домакин на мероприятието – Директорът на ОДМВР – Бургас старши комисар Калоян Калоянов, който приветства всички състезатели.

Бургаския отбор се представи повече от достойно, като завоюва общо 4 купи. В състезанието по полицейска лична защита първия отбор на бургаската дирекция, съставен от Радостина Николова и Венилин Русинов, завърши на трето място, докато вторият отбор – в състав Милен Джиналийски и Павел Димитров, след оспорван финал остана втори. В дисциплината „Карате кумите” в категория до 75 кг. Венилин Русинов завоюва 3 място. С бронзов медал се окичи и Борис Георгиев в категория над 84 кг, а в категория до 84 кг – Атанас Киров завърши на почетното четвърто място, докато при дамите – Радостина Николова завърши на трето място.

В отборната надпревара по „карате” бургаския отбор в състав: Борис Георгиев, Венилин Русинов, Атанас Киров и Георги Кискинов изигра изключително тежки срещи, като на финала завоюва второ място.

В крайното комплексно класиране за годината ОДМВР – Бургас загърби конкуренцията, като завърши на първо място със 126 точки, оставяйки след себе си ОДМВР – Пловдив с 82 точки и ОДМВР – Русе с 60 точки.