24.3 C
петък, март 29, 2024

Бургаски спортисти с увреждания се завърнаха с медали от пингпонгарски турнир в Скопие

По повод 13-ти ноември, официален празник на македонската столица, бургаски състезатели от спортен клуб за хора с увреждания „Джавелин“ взеха участие в ПИНГПОНГАРСКИ ТУРНИР „СКОПJЕ 2017“.

Представителите на българската група Бранимир Стефанов, Йордан Митев, Паун Ватов и Даринка Цуцуманова завоюваха златен, сребърен и бронзов медал. В клас 6-8, след оспорвана игра Йордан Митев спечели златния медал, а Бранимир Стефанов – бронзов, докато сребърният медал дойде от Паун Вътов, спечелил го в клас 9-10. Даринка Цуцуманова се класира седма в нейния клас. По този начин момчетата и момичетата се представиха повече от достойно в индивидуалното класиране.

В турнира се проведе и отборно състезание по двойки, в което България беше представена от Паун Вътов и Йордан Митев, които успяха да спечелят златен медал, побеждавайки отборите на Сърбия и Македония.