9.9 C
събота, април 20, 2024

България с трето място на турнира по карате киокушин в Япония

Отборът ни завоюва 2 сребърни и 2 бронзови медала и се нареди след суперсилите в този спорт Япония и Русия. Данаила Чернева стана вицесветовна шампионка в тежка категория при жените, а Даниела Динева зае второто място на международния турнир при девойки над 50 кг. Световното първенство по карате киокушин се проведе в гр. Чиба – Япония от 6 април. Ден по-рано пак там стартира и международния турнир за деца, юноши, девойки и ветерани. Иван Иванов от СК  „Самурай“ – Бургас спечели трето място при ветераните над 80 кг. На полуфинала той отпадна поради тежка контузия. Станислава Бойчева от СК „Самурай“ – Бургас завоюва бронза при девойки до 50 кг., като на полуфинала отпадна от представителка на домакините след оспорвано съдийско решение. karate-kiokushin-1.jpg„Не искам да коментирам решението на съдиите, но в Япония винаги се играе трудно срещу състезатели на домакините. Сигурен съм, че ако съдиите бяха безпристрастни, Станислава щеше да вземе златото“, заяви помощник-треньора Живко Андреев след завръщането на отбора в България.