24.3 C
петък, март 29, 2024

Възпитаник на ОУ”Васил Априлов” стана шампион на България

13-годишният Костадин Казаков от ОУ „Васил Априлов“в Бургас  спечели първото място на Третата ученическата спортна олипмиада „Глобул Старт“.Състезанието се проведе на националния стадион „Васил Левски“ в София. Деца от 360 училища в цялата страна взеха участие в спортната надпревара. Олимпиадата включва състезание в четири дисциплини – бягане на 50 м, скок дължина от място, бягане на 600 м, хвърляне на медицинска топка с две ръце за момчета и  коремни преси за момичета.img_0057.JPGВсяка година в състезанията се включат деца от трети до осми клас, разделени в три възрастови групи. Олимпиадата се провежда на три етапа- вътрешноучилищен, градски/междуучилищен и националния  финал  в София Костадин Казаков спечели златния медал в своята възрастова категория 5-6 клас. През миналата учебна година той е показал най-добри резултати в покриването на задължителните четири норматива за оценка на двигателните способности в часовете по физическо възпитание и спорт. Спечелил е ученическия кръг и общинското състезание, след което е защитил титлата си и по време на националната надпревара. „Костадин доказа че, шампионите тръгват от училище“ пише в поздравителния адрес изпратен от  ръководството на  ОУ“Васил Априлов“  до семейството на републиканския първенец.