18.2 C
неделя, май 5, 2024

В Поморие се провежда държавно първенство по Канадска борба

Над 300 състезатели от цялата страна участват в Държавното първенство по Канадска борба 2010, което се провежда в спортна зала Гранд Хотел Поморие. Състезанието е последна квалификация за определяне състава на
Националния отбор, който ще представлява България на Световното в Лас Вегас (САЩ) от 04 до 12 декември тази година. Вчера (събота, 18.09.2010) се проведоха битките на лява ръка за юноши и девойки, ветерани и инвалиди, мъже и жени. Участваха всички наши изявани състезатели, като до особени изненади не се стигна.
При юношите вице-европейският шампион Пламен Димитров („Локомотив-96″ Горна Оряховица) не даде никакъв шанс на съперниците си и спечели титлата в категория до 80 кг. В останалите юношески категории шампиони станаха Илиян Станчев („Армспорт“ Благоевград) в категория до 60 кг, Денис Георгиев („АЕЦ“ Козлодуй ) в категория до 70 кг и Калоян Тумбев („Адреналин“ София.) в категория юноши над 80 кг. При хората с увреждания очаквани шампиони станаха: Марин Пейчев („Локомотив-96″ Горна Оряховица) в категория до 80 кг, Георги Киряков („Селановци“ с. Селановци) в категория над 80 кг и Емилия Стоянова (Кърджали) при жените с увреждания в абсолютна категория. При жените до 60 кг Вероника Бонкова („Армспорт клуб“ Банско), многократна световна и европейска шампионка, отново завоюва златната титла в категория до 60 кг. В категорията над 60 кг първа стана Катрин Костадинова („Витоша Армрестлинг“  София). При мъжете 10-кратният европейски и световен шампион Цветан Гашевски („Локомотив-96″ Горна Оряховица) завоюва нова титла в категория до 80 кг. Световният и европейски шампион Краси Костадинов („Херкулес“ Тутракан) спечели златото в категория до 100 кг. В най-тежката категория за мъже над 110 кг, Пламен Кисов („Армспорт“ Благоевград) надви, макар и трудно, Георги Цветков („Армспорт клуб“ Банско) и отново взе златната титла в тази категория. При останалите категории за мъже, шампиони станаха: Димитър Щерев  („Херкулес“ Бургас) в категория до 60 кг, Мартин Новоселски („Армспорт“ Благоевград) до 65 кг, Тодор Бонев („Етър-87″ Велико Търново) до 70 кг, Виктор Балабанов („Витоша Армрестлинг“ София) в категория до 75 кг, Павел Ленгаров („Витоша Армрестлинг“ София) в до 85 кг, Даниел Големанов („Локомотив-96″ Горна Оряховица) до 90 кг и Марин Панталеев („Витоша Армрестлинг“ София) в категория до 110 кг. За първи път БФ Канадска борба въведе абсолютна категория за мъже, в която се срещат  победителите от всяка от останалите категории. Най-подготвен от всички се оказа Краси Костадинов, който на финала победи Георги Цветков и така спечели титлата „абсолютен шампион на България за мъже на лява ръка“. Днес (неделя, 19.09.2010) nagrajdavane-absolutna-v.JPGсе повеждат състезанията в същите категории на дясна ръка.final-invalidi-nad-80kg.JPG