16 C
четвъртък, май 2, 2024

Германия „позлати” гимнастичките от „Олимпия” Бургас

Момичетата от клуба по художествена гимнастика „Олимпия“ Бургас превзеха поредния спортен връх.На силния международен турнир в немския град Хоф, където участваха представители на водещите сили в красивия спорт Никол Кръстева спечели безапелационно златен медал и първо място в групата на седемгодишните, Теодора Стоянова стана шампионка при децата, родени през 2002 год., а Ирена Гайдарджиева спечели категорично първото място във възрастовата група на родените през 1995-97 год.irena-gaydardjieva.jpg Доброто представяне на възпитаничките на треньорките Елена Симеонова и Кремена Петкова беше затвърдено със сребърен медал от десетгодишната Стелла Маринова и осемгодишната Ина Николова, която зае шесто място. На турнира много добри резултати постигнаха и момичетата от пловдивския клуб „Брилянт“. От треньорското ръководство на „Олимпия“ Бургас не крият гордостта си, че по време на награждаванията на шампионките най-често е звучал българският национален химн, нещо, което се случва все по-рядко на международни състезания.