9.3 C
петък, май 3, 2024

Гимнастичките на СКХГ „Черноморец“ с медали от държавно първенство

От втори  до четвърти юли 2010г в град Ст. Загора се проведе държавното първенство по художествена гимнастика за възрастова група деца до 10 години. При ансамблите категория „Б“ състезателките на СКХГ „Черноморец“ Бургас заеха 3-то място за съчетание с  топки,  в конкуренцията  на 24 ансамбъла от страната. Състав:  Доника Трендафилова, Соня Георгиева, Рени Георгиева, Катрин Янева, Яна Добрева и Мария Кулева. Първи се класира отбора на на СК „Силвия“  Варна, втори -„Тракия“Пловдив.

esize2.jpgПри ансамблите категория „А“ състава на „Черноморец“ допусна грешки в изпълнението си и зае 8-мо място. Състав:  Жасмин Сеизова, Мима Коцева, Стефани Кирякова, Христиана Въжарова , Габриела Желязова и Иванина Иванова. Призьори са ансамблите на „Левски“,“ Илиана Е.ОН“ и  „Левски+“

В индивидуалната част на състезанието бургаския клуб участва с четири състезателки- Полина Иванова, Ралица Нанева, Мария Цандева и Жасмин Сеизова. В надпреварата за отличията се състезаваха 90 гимнастички от 34 клуба от страната. В многобоя Ралица Нанева  остана само на 3 десети от тройката и се класира 4-та,Полина Иванова зае 6-то място, а Мария Цандева и Жасмин Сеизова съответно 18-то и 29-то. Така Ралица и Полина извоюваха правото си да участват на финалите на отделните уреди , където за съчетанието си без уред Рлица взе сребърен медал, а Полина -7мо място. Във финала на въже Полина Иванова има бронз.

За отборното класиране Нанева и Иванова спечелиха сребърни медали,а преди тях се наредиха състезателките на „Левски -Триадица“, които са първа и трета в многобоя. Втория отбор – Мария Цандева и Жасмин Сеизова са с 10-та позиция.